top of page

7a61ee85-068c-445a-80bb-d6984adb4001.jpg

Dünya Sağlık Örgütünün güncel sağlık tanımına göre: ‘‘Sağlık herhangi bir hastalığın ya da sakatlığın olmayışı değil; fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir.’’ Nasıl ki bedenimizde bir yer ağrıdığında doktora gidiyorsak, ruhsal olarak da zorlandığımız zamanlarda bir uzmandan destek almak aynı şekilde gerekli ve önemlidir.

 

Merkezimizde yürütülen bireysel danışmanlık sürecinde; kişinin zorlandığı durumları ve ihtiyaçlarını anlamak, hayatına ve kendine dair iç görü ve farkındalık kazandırmak ve zorlandığı konular özelinde, güçlenmesini ve yeni ve sağlıklı davranışları repertuarına eklmesi amaçlanmaktadır. Tüm bu süreçte, kişinin hayatına ve biricikliğine özgü bir yaklaşımla, mesleki etik ilke ve değerler içerisinde bireylere eşlik etmekteyiz.

 

Bireysel danışmanlık sürecinde pek çok konu çalışılabilir; kişi bazen belli bir semptom ile bireysel danışmanlık sürecine başlayabileceği gibi bazen de sadece kendini daha yakından tanımak, iç görü ve farkındalık kazanmak amacıyla da destek alabilir.

3 Oda

Eğitim-Danışmanlık-Atölye

bottom of page