top of page
IMG_0962.JPG

Kurucu Ortak 

Uzman Psikolog 

Merve Onurbilen Kunter 

Çocuk, Ergen, Yetişkin Terapisti

Co-psikodramatist

merve@3odadanismanlik.com

3 Oda Danışmanlık kurucularından olan Merve Onurbilen Kunter, orta ve lise eğitimini Vefa Lisesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü lisans eğitiminin ardından aynı üniversitenin Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programından mezun olarak Uzman Psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır.

 

Oyun Terapileri Derneği’nde Birgül Emiroğlu tarafından verilen Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Rebecca Chow’un da aralarında bulunduğu eğitmenlerden; dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, cinsel istismar, anksiyete bozuklukları ve boşanmış ailede çocuk olmak gibi özel alanları da içeren Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli zeka ve gelişim test eğitimlerini almıştır. Aynı zamanlarda Dr. Yehuda Shacham & Dr. Shulamit Niv tarafından verilen Temel Terapötik Kartlar eğitimlerini tamamlamıştır. 

 

Finlandiya asıllı Theraplay eğitmeni Saara Salo’dan 1. Düzey Theraplay Oyun Terapisi, 2. Seviye Theraplay Oyun Terapisi,  Marschak Etkileşim Methodu (MEM) Eğitimi ve Grup Theraplay Oyun Terapisi; Nilüfer Devecigil’den Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimlerini almış, 2014 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde başladığı Psikodrama eğitimi boyunca Bireysel Psikodrama ve Çocuk Psikodraması gibi özel alanlardaki eğitimlerini tamamlamış ve ayrıca Rebecca Walters’ın Çocuklarla Çalışılan Eylem Metodları; Psikodrama, Sosyodrama ve Spontanite Tiyatrosu eğitimine katılmıştır. Co-psikodramatist ünvanını almaya hak kazanan Merve Onurbilen, sınav ve süpervizyon sürecini başarıyla tamamlamış ve tez aşamasındadır. 

 

Emre Konuk ve Asena Yurtsever tarafından eğitimi verilen Yetişkin EMDR Terapisi, Prof. Dr. Ümran Korkmazlar tarafından düzenlenen Çocuk & Ergen EMDR Terapisi, Avrupa Akredite EMDR Danışmanı Derya Altınay’dan Çocuklar ve Ergenlerde Bağlanma Travmaları ve EMDR Terapisi, Dr. Psikolog Şeyma Çavuşoğlu’ndan Temel Sanat Terapisi eğitimini tamamlamış ve İleri Seviye Sanat Terapisi eğitimi proje sürecindedir. 

 

Pandemi döneminde Theraplay Derneği, EMDR Derneği ve EMDR Global Child Alliance gibi kuruluşlarda gönüllü olarak birey ve gruplar ile online seanslar yapmış, aile ve çocukları destekleyici oyun ve materyaller üretmiştir.

 

Merve Onurbilen, Neslihan Zabcı tarafından Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nde eğitimi verilen ve 2 yıl süren Rorschach, TAT, CAT Testleri Uygulama ve Değerlendirme Eğitimi almış ve Masterson Yaklaşımlı Psikanalitik Terapi eğitimini tamamlamış olup süpervizyon sürecine devam etmektedir. Süreç içerisinde Aletha Solter, Stan Tatkin, Lawrence Cohen, Dr. Gail Dines, Isabelle Filliozat, Dr. Tina Payne Bryson gibi dünyaca ünlü birçok uzmanın atölye ve seminerlerine katılmıştır.

 

2007 yılında meslek hayatına başlayan Onurbilen, Türkiye’nin önde gelen eğitim ve danışmanlık kurumlarında psikolog ve koordinatör olarak görev almış ve İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde 3 yıl boyunca 4-11 yaş aralığındaki çocuklarla çocuk psikodramatisti olarak çalışarak çok sayıda çocuk ve aile ile çalışmıştır. Yıllardır yetişkinler ve çocuklar ile atölye çalışmalarını sürdüren Merve Onurbilen Kunter, eş zamanlı olarak çocuk, ergen ve yetişkin seansları görmekte, aynı zamanda gönüllü projelerde görev almaktadır.

 

EMDR Derneği, Theraplay Derneği, Türk Psikologlar Derneği ve Oyun Terapileri Derneği üyesidir.

 

Evli ve bir çocuk annesidir.

3 Oda

Eğitim-Danışmanlık-Atölye

bottom of page