top of page
85a08613-1724-42b1-b09c-973c687e0c27.jpg

Kurucu Ortak 

Uzman Klinik Psikolog 

Alev Kurt Başer 

Ergen, Yetişkin Terapisti
Proje Geliştiricisi ve Danışmanı
alev@3odadanismanlik.com

3 Oda Danışmanlık kurucu ortaklarından olan Alev Kurt Başer, Psikoloji lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde onur derecesi ile tamamlamıştır. Okan Üniversitesi'nde Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji programında uzmanlık eğitimini yüksek onur derecesi ile tamamlayarak Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Yüksek lisans eğitimi boyunca Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımına dair teorik eğitimini ve süpervizyonlarını tamamlamıştır. Doç. Dr. Nevin Dölek’ten Çözüm Odaklı Terapiler ve Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapi eğitimlerini almıştır. Dr. Psikolog Şeyma Çavuşoğlu’ndan Sanat Terapisi eğitimini, Klinik Psikolog Nur Dinçer Genç ve Dr. Klinik Psikolog Olcay Güner’den Sanat Terapisi’nin Yetişkin ve Çocuk Travmasında Kullanımı eğitimlerini tamamlamıştır. Kadir Has Üniversitesi Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında, Kar Amacı Gütmeyen Sektörlerde İzleme Değerlendirme Eğitimi’ni Sevda Kılıçalp’ten almıştır.

 

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi (ÇOÇA) gibi kuruluşlarda ve çeşitli AB projelerinde 8-17 yaş arası çocuklarla gönüllü çalışmalar yürütmüştür. Hollanda Konsolosluğu, Ankara Çocuk Koruma Merkezi (ÇOKMED) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi işbirliği ile gerçekleştirilen ‘‘Gençlerden Gençlere Yaşam Becerileri’’ Projesi'nde süpervizörlük ve proje asistanlığı görevini sürdürmüştür. Doğuş Holding, Para Durumu ve FODER'in işbirliği ile gerçekleştirilen 3 Kumbara Projesi'nde Anadolu Yakası eğitmeni olarak, kamuya ait okullarda 4. sınıf öğrencileri ile çalışmıştır. 139 ülkede gerçekleştirilen, Türkiye’de Dr. Özgür Bolat liderliğinde yürütülen Dove Özgüven Projesi’nin, Türkiye kültürüne uyarlamasında görev almış, 4 yıl boyunca proje koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini yürütmüştür. Özgüven Projesi kapsamında, kamuya ait liselerde görev yapan Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlere, kırka yakın ilde eğitimler vermiştir. “Ashoka Türkiye Fark Yaratan Ebeveynlik Projesi” kapsamında Muğla ili, Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Başka Bir Okul Mümkün Derneği işbirliğinde “Ebeveynler için Sosyal Duygusal Öğrenme ve Fark Yaratan Beceriler” eğitim seminerlerinin içeriğinin oluşturulmasında yer almıştır. Ashoka Türkiye Fark Yaratan Sınıflar Projesi kapsamında hazırlanan “Liderlik ve İşbirliği” yayınının yazarları arasında yer almıştır. Covid-19 salgını sürecinde, Global Child EMDR Alliance Türkiye (Küresel Çocuk EMDR İttifaki) ile birlikte aileleri ve çocukları destekleyici oyunlar ve materyaller üretmiştir. Sabancı Üniversitesi, Unilever, Argüden Akademi, Dr. Özgür Bolat Özel Eğitim ve Danışmanlık Şirketi, Para Durumu, Ferrero, İyi Babalar Platformu, WWF gibi kurumlarda çeşitli eğitim programları geliştirmiştir ve eğitimler vermiştir. 

 

Sekiz yıldır çocuk hakları ve insan hakları çalışmaları yürütmektedir. Ergenlik dönemindeki bireyler, yetişkinler ve gruplar ile Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çözüm Odaklı Terapi ve Sanat Terapisi yöntemlerini kullanarak klinik çalışmalarını sürdürmektedir. Öte yandan, çeşitli kurumlara eğitim programları geliştirmeye ve eğitim vermeye devam etmektedir.  

3 Oda

Eğitim-Danışmanlık-Atölye

bottom of page