top of page
PHOTO-2024-02-15-17-36-03.jpg

Kurucu Ortak 

Uzman Klinik Psikolog 

Sindy Şulam Irgaz 

Ergen, Yetişkin ve Çift Terapisti
Co-psikodramatist
sindy@3odadanismanlik.com

3 Oda Danışmanlık kurucularından olan Sindy Şulam Irgaz, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 4 yıllık eğitim sürecinin bir döneminde Hollanda’da Maastricht Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Ardından, İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Programı Çift ve Aile Terapistliği alt dalında uzmanlığını tamamlamıştır.

 

EMDR 1 ve 2. aşama eğitimlerini Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden almıştır. Sanat Terapis'nin farklı alt dalları ve uzmanlıkları ile ilgili eğitimlerini; Dr. Psikolog Şeyma Çavuşoğlu(Sanat Terapisine Giriş , İleti Aşama Sanat Terapisi Eğitimi) , Klinik Psikolog Nur Dinçer Genç ve Dr. Klinik Psikolog Olcay Güner (Sanat Terapisi’nin Yetişkin ve Çocuk Travmasında Kullanımı) ve Dışavurumcu Sanat Terapisti Alev Ünal ve Masal Anlatıcısı Solmaz Havuz'dan (Masal Terapisi ve Gestalt'ın Sanat Terapisinde Kullanımı) almıştır. Psikodrama eğitimi boyunca bireysel psikodrama ve çocuk psikodraması, axiodrama gibi özel alanlardaki eğitimlerini  tamamlamıştır. Psikodramatist olma yolculuğunda tez aşamasındadır. PACT Çift Terapisi (Çift Terapisinde PsikoBiyolojik Yaklaşım) Eğitimini Psiko İstanbul aracılığıyla Dr. Stan Tatkin'den almış, Klinik Psikolog Eda Arduman'dan süpervizyon almaya devam etmektedir. 

 

Bağcılar KIZILAY, Dereboyu Toplum Merkezi, Nilüfer Parkı Çocukları Projesi gibi projelerde azınlıklar ve dezavantajlı gruplar ile gönüllü grup terapileri yürütmüştür. Pandemi döneminde ÇATED, EMDR Derneği ve EMDR Global Child Alliance gibi kurumlarda gönüllü olarak çift, aile ve sağlık çalışanı bireyler ile online seanslar yapmış, İtalyan Lisesi’nde 3 haftalık ‘Duygularıma Yolculuk’ isimli sınav kaygısı atölyesinde co-lider olarak görev almıştır. 

2017-2019 yılları arasında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde Çocuk Psikodramatisti olarak 4-11 yaş arası farklı çocuk grupları ile lider ve yardımcı terapist olarak çalışmış ve süpervizyon almıştır.

2017-2019 yılları arasında Parentwiser isimli Ebeveynlik Uygulamasında

Proje Koordinatörü ve İçerik Üreticisi olarak görev almıştır. 

Biriz Derneği’nin FORD ve Micasa işbirliğinde yürüttüğü Konteynır Kentlerde gerçekleşecek olan ‘Gelecek Hayalim Projesi’nin’ 12 haftalık terapötik grup çalışmalarının içeriğinin akış ve içeriğinin büyük kısmını oluşturmuş, eğitici eğitiminde Sanatı ve Psikodramayı gruplarda kullanmak üzerine psikolog ve rehber danışmanlara eğitim vermiştir, projede süpervizör olarak rol almaya devam etmektedir.

Sanat Terapisi, Psikodrama, EMDR, PACT Çift Terapisi, Sistemik Terapi, Dinamik Perspektif gibi yöntemler ile çalışan Irgaz; ergen, yetişkin ve çift danışanlarıyla hem bireysel terapi hem de grup terapisi uygulamaktadır. 

Aile, uzman ve kurumlara yönelik online ve yüz yüze; seminer, atölye ve eğitimler düzenlemektedir, online ve yüz yüze kadın çemberleri açmaktadır. 

Bugüne kadar seminer, eğitim ve atölyeler düzenlediği kurumlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

Arel Üniversitesi- Arel Psikoloji Günleri, Terapi Odasında Çift ve Aileler ile Çalışmak (Seminer)

Beşiktaş İlçe Eğitim- Temassız Oyunlar, Öğretmenler İçin Oyun ve Sanat Atölyesi (Atölye)

BOMOVU - Girls Buiding Their Future with Sports Projesi, Kişisel Sınırlarım: Sosyal Rollerimde 'Hayır' Diyebilmek Atölyesi (Atölye) , Uzm. Psikolog Merve Onurbilen Kunter ile birlikte verilmiştir.

ÇATED - Sinema Akşamları, Çift ve Aile Terapisi Perspektifiyle ''Kulüp'' Dizisinin İncelenmesi (Katılımcı konuşmacı)

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi - Okul Temelli Sanat Terapisi Uygulamaları , Masallarla Konuşmak (Atölye)

Imagineer Kids & Marketing Toys- Çocuk Gelişimi, Çocuk ve Ebeveyn ile Doğru İletişim Teknikleri (Eğitim) 

İTÜ PDU - Hidden Dynamics in Foreign Language, 'Sanat ile İçsel Dinamiklerin Keşfi' (Atölye) 

Kadir Has Üniversitesi - Üçüncü Ebeveyn İlişki: Ebeveynler Arasında İletişimin Çocuk Üzerindeki Etkileri (Seminer) 

Okan Üniversitesi - Yaratıcı Düşünme Becerileri dersine 'Eko-art terapi ve sanat terapisinin kapalı alanlardaki kullanımı' (Atölye)

Perilla - Rezonans , Şirket İçi İletişim Temelli Grup Çalışması (Eğitim)

Sabancı Üniversitesi - Dove Özgüven Projesi kapsamında 'Sahada Ergenler ile Çalışmak' (Seminer) 

Safranbolu İlçe Eğitim - 'Sanat ile Kendini Keşfet' , Okul öncesi öğretmenleri için hazırlanmış 3 günlük içerik (Eğitim) Klinik Psikolog Begüm Akçınar ve Klinik Psikolog Elif Sarı ile birlikte verilmiştir.

TOGEP (Terapötik Oyun ve Etkinlik Geliştirme Becerileri Programı) - Sanat Terapisi 101: Çocuklar ile Sanatın Kullanımı 

Aynı zamanda Make My Day TR'nin eğitmenlerinden ve süpervizörü olup aşağıdaki firmalar ile eğitim, seminer ve atölye ve çemberler düzenlemiştir;

 

Coca-Cola, Finansbank, Alternatifbank, Logo Yazılım, Tatko, Este Lauder, Eti, P&G, Yapı Kredi, İş Bankası, Eti.

Sanat Terapileri Derneği ve Çift Aile Terapileri Derneği Üyesidir. 

3 Oda

Eğitim-Danışmanlık-Atölye

bottom of page