top of page
WhatsApp Image 2021-03-30 at 22.22.28 (2

Theraplay oyun terapisi her yaştan çocuk, ergen ve aileler ile bireysel ve grup olarak çalışılabilen yapılandırılmış bir oyun terapisi yöntemidir. Alt yapısı gelişim psikolojisi, klinik psikoloji, nöropsikoloji ve beyin araştırmaları alanlarındaki önemli teori ve bilimsel çalışmalarla oluşturulmuştur.

 

Süreç boyunca dört ana ayağı olan yapı, bağlılık, besleme ve mücadeleyi esas alarak ebeveyn çocuk ilişkisini düzenlemeyi ve mevcut ilişkiyi geliştirmeyi hedefleyen bir yaklaşımdır.

 

Theraplay terapisti, samimi, oyunbaz, şefkatli, mücadele gerektiren, duygusal olarak besleyici oyunlar ile çocuklar ve bakım verenlerine rol model olur.

Theraplay oyun terapisi; dışavurum, öfke, uyum problemleri, içe kapanıklık, depresyon, korku, utangaçlık, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, davranış bozuklukları, karşıt gelme bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu, otizm, gelişimsel gecikme ve gerilikler, bağlanma ile ilgili sorunlar, tepkisel bağlanma bozukluğu/karmaşık travma, üvey anne-baba ve evlat edinmiş aileler ile çalışır. Öz saygı ve başkalarına güven duygularını geliştirir, çocuk ve bakım verenler arasında aktif, keyifli ve empati içeren bir bağ yaratır. Çocuğun, kendisini olduğu haliyle sevilen biri olduğunu benimsemesiyle devam eder.

3 Oda

Eğitim-Danışmanlık-Atölye

bottom of page