top of page
IMG_5653.jpeg

Uzman Psikolojik Danışman
Gökçe Sertbaş Yatman 

Çocuk ve Ergen Terapisti

Uzman Psikolojik Danışman Gökçe Sertbaş Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden onur derecesi ile mezun olmasının ardından Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. İleri derecede İngilizce bilmektedir.


Uzm. Psk. Dan. Gökçe Sertbaş,  Lisans eğitimi süresince okul ve danışmanlık merkezlerinde farklı alanlarda staj yapmıştır.


Deneyimsel Oyun Terapisi I-II. Düzey eğitimlerini Nilüfer Devecigil ve Byron Norton'dan almıştır. 2017 ve 2021 yılları arasında İstanbul Psikodrama Enstitüsü'nde Psikodrama eğitimine devam etmiş ve Co-Psikodramatist ünvanını almıştır. 2022 Yılında 1. Düzey EMDR Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Dr. Nevin Dölek’ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi; Kariyer Gelişimi; Ergenler ile Çalışmak eğitimlerini almıştır. Ayrıca Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri ve Denver II Gelişim Testi test eğitimlerini almıştır.

 

Lisans eğitimi ardından özel okulların anaokulu ve ilkokul kademelerinde rehberlik biriminde çalışmıştır ve halen okul öncesi öğrencileriyle çalışmaya devam etmektedir. Okuldaki rehberlik çalışmaları sırasında rehberlik öğrencilere psikolojik danışmanlık vermiş, öğretmen ve veli eğitim içeriklerinin hazırlanması ve sunulması gibi alanlarda da görev almıştır.


Uzm. Psk. Dan. Gökçe Sertbaş seanslarında Deneyimsel Oyun Terapisi, Psikodrama, EMDR tekniklerinden yararlanmaktadır.

bottom of page