top of page
0-1.jpg

Uzman Klinik Psikolog 
Esra Çalış

Çocuk, Ergen, Yetişkin Terapisti
EMDR Terapisti
Klinik Hipnoterapist 
Aile Danışmanı

Uzman Klinik Psikolog Esra Çalış, lisans eğitimini Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümünü onur derecesiyle tamamladı. Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını “Prenatal (Doğum öncesi) Dönemin yetişkinlik yaşantısıyla ilişkisi” konulu çalışması ile tamamladı.

EMDR Avrupa onaylı EMDR Eğitmeni Asena Yurtsever tarafından düzenlenen EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) 1. Ve 2. Düzey eğitim sürecini tamamlayarak aktif olarak uygulamaktadır.

Wellness Institute akredite eğitmeni Reyhana Seedat’tan “Kalp Merkezli Hipnoterapi” eğitimi alarak yetişkinler ve çocuklarla uygulamaya başladı.

Oyun Terapileri Derneği tarafından düzenlenen, Association for Play Therapy (APT) tarafından onaylı ve tescilli Oyun Terapisti ve Eğitmeni Birgül Emiroğlu Bakay’ın “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” eğitimini tamamladı.

Marshall Lyles’ın Association for Play Therapy (APT) tarafından onaylı “Travma ve Bağlanma Odaklı İleri Seviye Kum Tepsisi Terapisi” eğitimini tamamladı.

Oyun Terapileri Derneği tarafından düzenlenen Association for Play Therapy (APT) tarafından onaylı terapist Dr. Mary Fry tarafından psiko-eğitimsel bir yaklaşım olan Filial Terapi eğitimini almıştır.

Rorschach ve Projektif Testler Derneğinde Neslihan Zabcı tarafından Çocuğun Ruhsal İşleyişinin Değerlendirilmesi eğitimine (Rorschach ve CAT) devam etmektedir.

Sınavlara yönelik bir performans geliştirme programı olan PERGEL programını Dr. Olcay Güner’den alarak sınav öğrencileriyle çalışmalarını sürdürmektedir.

İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen CAS Testi (Cognitive Assesment System) eğitimini tamamlayarak aktif olarak uygulamaktadır. Yine İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde Tamer Ergin tarafından PASS Teorisi üzerine “Öğrenme Problemlerine Bilişsel Müdahale Programı” eğitimi aldı. Çocuklarla “Bilişsel Müdahale Programı” ile çalışmalarını sürdürmektedir.

MOXO Türkiye tarafından Çeldiricili Dikkat Testi olarak tanımlanan, çocuk-ergen ve yetişkinlerde Dikkat, Zamanlama, Dürtüsellik ve Hiperaktivite performansını ölçen MOXO test eğitimini tamamlamış ve aktif olarak uygulamaktadır.

Millî Eğitim Bakanlığı onaylı 450 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladı.

Çocukların yaşlara göre gelişimlerini gözlemlemek amacıyla çeşitli anaokullarında stajlar yaptı. Bakırköy Adliyesi’nde suça sürüklenen çocukların topluma kazandırılması amacıyla çeşitli çalışmalar yürüttü. Lisans dönemi boyunca birçok sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak yapılan çalışmalarda yer aldı. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nda Çocuk Evi Etkinlik Gönüllüsü ve Aile Evi Destek gönüllüsü olarak aktif olarak yer aldı. “Sanatla Hayata Renk Kat” projesiyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi hastanesi Onkoloji servisinde çocuklara psikososyal destek vermek amacıyla çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial Terapi, , Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, EMDR I. Ve II. Düzey (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme), Kalp Merkezli Hipnoterapi, Kum Tepsisi Terapisi  eğitim ve süpervizyonlarını tamamlayarak seanslarını eklektik biçimde sürdürmektedir.

bottom of page