top of page
9272c9f5-926f-4972-8edf-15c395ea276b.jpg

Uzman Klinik Psikolog 
Aslıhan Bağcı 

Çocuk ve Ergen Terapisti
 

Aslıhan Bağcı, Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Gelişim Psikolojisi bölümünden mezun olduktan sonra uzmanlığını tamamlamıştır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimini Okan Üniversitesi’nde tamamlayarak Klinik psikolog olmaya hak kazanmıştır. Eğitimi boyunca danışan takibi sağlamış ve süpervizyon süreçlerini tamamlamıştır.

 

Lisans eğitimi boyunca Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Chicago Üniversitesi ile eş zamanlı olarak TÜBİTAK destekli Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk tarafından yürütülen “Çocuklarda Ahlaki Muhakeme ve Empati Gelişimi” konulu kültürlerarası çalışmada araştırma asistanlığı ve Koç Üniversitesi Dil ve İletişim Gelişimi Laboratuvarında Doç. Dr. Tilbe Göksun’un TÜBİTAK destekli yürütülen “Türkçe Öğrenen Çocukların İlişkisel Kelime öğrenme Süreçleri: Boylamsal Çalışmasında araştırma asistanlığı yapmıştır.

 

2017-2018 yılları arasında Rorschach ve Projektif Testler Derneğine bağlı olarak Funda Akkapulu Aydın tarafından verilen “Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi” eğitimini tamamlamıştır. Yine aynı dönem Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen WİSC-4 eğitimini tamamlamış ve dernek tarafından verilen çeşitli çizim testleri ve gelişim basamaklarını değerlendirebileceği envanterleri uygulamaya başlamıştır.

 

Amerikan Oyun Terapisi Derneği- Association of Play Therapy America (APT) tarafından onaylı Client Centered Play Therapy (Çocuk Merkezli Oyun Terapisi) eğitimini ve süpervizyon sürecini Filiz Çetin’in liderliğinde tamamlamış ve çalışmalarına oyun terapisti olarak devam etmektedir. Deneyimsel Oyun Terapisi I. Düzey eğitimini Nilüfer Devecigil’den almış ve süpervizyon sürecine devam etmektedir.

 

Lisans eğitiminin ardından çeşitli özel okulların anaokulu bölümlerinde psikolog olarak çalışmış halen de özel bir anaokuluna psikolojik danışmanlık desteği sağlamaya devam etmektedir.

bottom of page