top of page
0-4.jpg

Uzman Klinik Psikolog
Şuranur Çavuş

Yetişkin, Çift ve Aile Terapisti
 

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde yüksek onur derecesiyle tamamladıktan sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Programı Çift ve Aile terapisi alt dalında yüksek lisans eğitimine başlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde birey, çift ve ailelerle yürüttüğü psikoterapi çalışmalarını bireysel ve grup süpervizyonları eşliğinde tamamlamıştır.

Eğitim hayatı sürecinde, sosyal psikoloji ve gelişim psikolojisi gibi çeşitli alanlarda yürütülen araştırmalarda asistanlıklar yapmıştır. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde yer almış, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere farklı gruplarla yapılan gönüllü çalışmalara katılmıştır. Klinik Psikoloji alanındaki çalışmalarında farklı terapi yaklaşımlarını tanımış; depresyon, kaygı ve bağımlılık üzerine düzenlenen çeşitli atölye ve eğitimlere katılmış ve bu eğitimlerde görev almıştır.

Klinik Psikolog, Çift ve Aile Terapisti Didem Doğan tarafından verilen Çift Terapisi Eğitimi’ni tamamlamıştır. Erdoğan Özmen tarafından verilen Psikodinamik Psikoterapi Eğitimi'ne devam etmektedir.

Birey ve çiftlerle yürüttüğü psikoterapi çalışmalarını sistemik ve psikodinamik yaklaşımla sürdürmektedir.

Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve Psikoterapi ve Psikososyal Çalışmalar Derneği (PEP) üyesidir.

bottom of page